Minimini ogóreczki

14:01Tego typy przetwory u mnie w domu zawsze znikały, zanim był gotowe. Uwielbiam smak ogórków małosolnych. Sposób przygotowania jest banalnie prosty. Najwazniejsze, aby zachować odpowiednie proporcje. Zasada jest jedna: im mniejsze ogórki, tym smaczniejszy efekt. Kilka dni temu na targu udało mi się dostać takie minimini ogóreczki. Zamknęłam je w słoiki i oczywiście część z nich już znikneła. Zalewę przygotowuję z zimnej, przefiltrowanej, ale nie przegotowanej wody. Na litr wody 1 łyżka soli.  Dno słoika wykładam liściem chrzanowym Dodaję kwiaty kopru i pokrojony czosnek. Ogórki układam w słoikach, zalewam wodą i odstawiam na 3 dni. Jeśli jest ciepło, po upływie tego czasu będą gotowe. 

składniki
ogórki
liście chrzanowe
czosnek
kwiaty kopru
sól

You Might Also Like

7 comments

 1. Uwielbiam je! Też mam taki słoiczek z taką samą zawartoscią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a próbowałyście kiedyś małosolne papryczki? te żółte oczywiście ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. ale piękne zdjęcie!
  mam identyczne słoiczki. uwielbiam kiszone, a raczej małosolne, tak ok. 3 dni o zakiszeniu. są wtedy dla mnie najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja takich nie mam, ale chcę mieć.. trochę się boję, że nie wyjdą wszak wszystko od wody zależy ale może zastosuję oligocenkę i będzie ok ??

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chcesz dołączyć swoje przepisy do akcji musisz umieścić jej baner. Możesz to zrobić w każdym poście z przepisem lub jeden na stronie głównej bloga. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. I przypominam jeszcze, że akcja kończy się o północy.

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images